Lamiglas

Lamiglas

Lider konstruktorów blanków zaprasza! Spróbujcie połowić wędką zbudowaną przez nas na blanku Lamiglas, zapewniamy, że większość z Was zawsze już pozostanie im wierna:)

Już od 1949 roku, nieprzerwanie, na północno-zachodnim krańcu Stanów Zjednoczonych, gdzie wymarzone okolice jak magnes przyciągają pasjonatów wędkarstwa, Lamiglas tworzy jedne z najdoskonalszych wędek/blanków technologii kompozytowej. Nie tylko najwyższa technika sprawia, że Lamiglasy są uznawane za topowe produkty w tej branży. Nie udałoby się dopracować narzędzia idealnie dobranego do warunków i stylu łowienia, bez zaangażowania wędkarzy-projektantów, przewodników wędkarskich i zawodników spędzających 3/4 roku nad wodą. To oni są motorem zapewniającym rozwój i doskonalenie wyrobów firmy.

Wszystko po to, aby łowiąc sprzętem Lamiglasa, każdy mógł odczuć pełnię zadowolenia. Łowiąc, nie myślisz o rzucie, prezentacji, wyczuciu brania, zacięciu, ani o tym jak Twoja wędka pracuje podczas holu.. Absolutnie zespolony ze sprzętem, łowisz pewnie, bo to wiesz, bo to czujesz..!

Lamiglas buduje blanki z kilku rodzajów mat grafitowych i szklanych. Ponad 60 lat doświadczenia!!

Hand crafted in the U.S.A.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Infinity/Black Salt

IMG 8930Infinity to rezultat połączenia ponad 60-letniego doświadczenia w projektowaniu blanków oraz najnowszych technologii kompozytów grafitowych z rewolucyjną nanożywicą. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost czułości oraz ogólnej wytrzymałości blanku o 30-40%.

Wszystkie monoblanki Infinity Bass i Black Salt posiadają dodatkową dowijkę z woven grafitu w partiach rękojeści w celu dodakowego zwiększenia dynamiki i czułości blanku. Całość działa GENIALNIE. Szczegółowe opisy poniżej.

Długie modele dwuskładowe Infinity Steelhead & Salmon to kolejna ewolucja modeli XMG, prawdziwa elita, narzędzia o szczególnie wyśróbowanej dynamice, przekładającej się na m.i. rekordowy zasięg rzutowy; znakomitą czułości i moc. Wszystkie blanki oszlifowane są na gładko i nielakierowane. Ich opis i rekomendacje znajdziecie poniżej. Infinity Steelhead&Salmon nie mają dopalacza z woven grafitu.

Hand Crafted in the USA.

Czytaj więcej...

Fiberglass/TRI-FLEX

muchowki

Lamiglas słynie z produkcji najlepszych blanków kompozytowych - TRI-FLEX oraz szklanych. Do zastosowań gdzie szczególnie ważne jest połączenie takich cech jak elastyczność, maksymalna amortyzacja, moc i nieskończona wytrzymałość to świetny wybór. Polecamy muchówki do suchej, spinn/cast do szczupaków i sumów.

Hand crafted in the USA.

Czytaj więcej...

SI

IMG 8548

Lamiglas SI to rezultat połączenia ponad 60-letniego doświadczenia w projektowaniu blanków oraz najnowszych technologii kompozytów grafitowych z rewolucyjną nanożywicą. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost czułości oraz ogólnej wytrzymałości blanku o 30-40%.

Wszystkie modele posiadają dowijkę z woven grafitu w partiach rękojeści, w celu maksymalizacji kluczowych parametrów. Blanki nie tak szybkie i lekkie jak Infinity czy XMG, tu główny nacisk położono na połaczenie maksymalnej mocy wędziska, fenomenalnej amortyzacji podczas holowania dużych ryb w nurcie i znakomitej czułości.

Hand Crafted in the USA.

 

Czytaj więcej...

G1000 Pro

IMG 7936

G1000 Pro to klasyczne blanki Lamiglas, rdzeń i wizytówka marki, w najnowszej odsłonie. Ewolucyjna synteza najlepszych projektów G1000 i Certified Pro - znanych od lat na całym świecie.

Są to najwyższej klasy blanki, bardzo sprężyste, czułe i zbalansowane. W tej formule producent wykreował blanki o dużej specjalizacji, o bardzo różnym charakterze pracy..wszystko w zależności od potrzeb. Zmieniły się materiały - na doskonalsze, najnowszej generacji. Niezmiennie są doskonałą fornułą łączącą HI-TECH z wytrzymałością i trwałością. Aktualnie większość modeli nie jest lakierowana, blanki są tylko spolerowane (tzw. polished graphite)

Hand crafted in the USA.

 

 

Czytaj więcej...

X Pro Bass/IM700 Pro Popping

IMG 7034

 

             IM700Pro Popping/X ProBass.

Nowe blanki są szybsze i lżejsze, bardziej smukłe, a jednocześnie sztywniejsze w grze przynętą niż znane od lat IM700.. Czułe, finezyjne szczytówki dają świetny kontakt z przynętą. Tradycyjnie łączą soczystą dynamikę i wyważenie z progresywną pracą, znakomicie współpracując z plecionkami. Trzymanie ryby i właściwości rzutowe są rewelacyjne! Wędkami wykonanymi na tych blankach łowi się bardzo przyjemnie, komfortowo i oczywiście bezdyskusyjnie skutecznie:))

Blanki wyłącznie jednoskładowe, polerowane, nie lakierowane (polished graphite)

Hand crafted in the USA.

Czytaj więcej...